Регіональна філія
"ПІВДЕННА ЗАЛІЗНИЦЯ"
АТ "Укрзалізниця"

Соціальна відповідальність
Соціальна політика Південної залізниці
Посилання

Соціальна сфера завжди була і залишається об'єктом найпильнішої уваги з боку керівництва регіональної філії «Південна залізниця».

У філії функціонують оздоровчі заклади, заклади культури та спорту, матеріальні бази яких знаходяться на високому рівні.

Працівники підрозділів філії та члени їх сімей мають можливість якісно оздоровлюватись та комфортно відпочивати у прекрасних затишних номерах санаторію ім. Миколи Гоголя (м.Миргород), отримуючи незабутні враження від перебування в оздоровниці.

На сьогодні санаторій має сучасні лікувально-діагностичний та лікувально-оздоровчий комплекси, оснащені новітньою апаратурою.

У філії функціонують дитячі заклади оздоровлення «Зміна» (Лозівський район Харківської області), «Сонячний» (с.П'ятихатки, м.Харків), «Орлятко» (Тростянецький район Сумської області), «Молода гвардія» (Полтавський район Полтавської області) та «Лісова казка» (Дворічанський район Харківської області), в яких щорічно оздоровлюються і відпочивають декілька тисяч дітей залізничників Південної.

Дитячі оздоровниці філії – це комфортні, цікаві та безпечні заклади оздоровлення та відпочинку, стан території, спальних корпусів, дитячих та спортивних майданчиків, їдалень, басейнів яких відповідає сучасним вимогам.

Значну увагу керівництво регіональної філії «Південна залізниця» приділяє й розвитку фізичної культури та спорту серед залізничників. Постійно проводяться роботи зі створення необхідних умов для реалізації державної політики в цьому напрямку.

Вже багато років поспіль на Південній проводиться Спартакіада, учасниками якої є працівники підрозділів філії. Кращі спортсмени – учасники Спартакіади філії – успішно захищають честь магістралі на спортивних змаганнях серед регіональних філій, філій та підприємств публічного акціонерного товариства «Українська залізниця». Команда спортсменів-залізничників Південної у напруженій і видовищній боротьбі неодноразово виборювала «золото» на Спартакіадах Укрзалізниці.

Керівництво філії не залишає без уваги та матеріальної підтримки і своїх ветеранів. Понад 20 тисяч пенсіонерів за рахунок коштів публічного акціонерного товариства «Українська залізниця» є учасниками Програми добровільного медичного страхування. У оздоровницях Товариства та лінійній лікарні в с. Клубівка на Хмельниччині щорічно відпочивають та поліпшують здоров'я десятки її колишніх працівників.

Традиційними вже стали поїздки ветеранів ретро-поїздом з нагоди державних та професійних свят, у т.ч. професійного свята Дня залізничника.

З листопада 1940 року працює школа юних залізничників — Мала Південна залізниця. Усе тут має вигляд казкового залізничного королівства: маленькі поїзди, маленькі вагончики, чисті доглянуті клумби та газони, що влітку милують око яскравими квітами і соковитою зеленню. У теплий літній день тут приємно посидіти в тіні дерев на зручних кованих лавах. Для малечі на території дитячої залізниці збудовано ігровий майданчик зі стендами про Правила техніки безпеки при знаходженні на залізничному транспорті. Реконструйовано арку центрального входу, зроблено сучасне освітлення центральної алеї та будівлі вокзалу станції Парк.

На Малій Південній щорічно проводять різноманітні свята: відкриття руху поїздів, День Перемоги, День захисту дітей, День міста, День незалежності України, День Знань, День залізничника та ін.

Однак Мала Південна — це насамперед навчальний заклад, школа юних залізничників. Нині тут безкоштовно навчаються понад 1000 хлопчиків та дівчаток. Керувати складною залізничною технікою їх навчають досвідчені наставники, призначені сюди з «великої» залізниці. Для того, щоб учням було зручно і цікаво на уроках майстерності, у 1991 році було побудовано навчальний корпус зі світлими кабінетами, кожний з яких присвячено окремому залізничному господарству. Кабінети укомплектовано яскравими та змістовними засобами наочності, мультимедійним обладнанням, комп'ютерами. Тут учні мають можливість освоїти 11 основних залізничних спеціальностей.Для кожного року навчання розроблені окремі програми, затверджені Укрзалізницею. З жовтня по травень вивчають навчальні дисципліни, а влітку теоретичні знання закріплюють на практиці.

Щорічно більшість випускників Малої Південної продовжують освіту в профільних навчальних закладах, щоб у майбутньому присвятити своє життя сталевим магістралям.

Дитяча залізниця є ініціатором проведення Всеукраїнських зльотів юних залізничників України. У Харкові ці заходи проходили у 2005, 2009 та 2013 роках, а у 2010 році на честь 70-річчя від дня заснування Малої Південної проводилась Міжнародна зустріч делегацій дитячих залізниць України, Росії, Білорусі, Німеччини та Угорщини. На Всеукраїнському огляді-конкурсі на кращу дитячу залізницю України Мала Південна сім разів поспіль посідала перше місце.

Велике значення у філії приділяється й розвитку культури.

На базі Будинків науки і техніки працюють аматорські художні колективи, де залізничники та члени їх сімей мають можливість розвивати свій талант та вдосконалювати виконавську майстерність.

На базі закладів культури філії – Центрального Будинку науки і техніки Харківської дирекції залізничних перевезень, Будинків науки і техніки Полтавської та Куп'янської дирекцій залізничних перевезень – працюють понад 50 творчих колективів різних жанрів. Цікаві та різнопланові виступи аматорів завжди отримують високі оцінки глядачів.