Регіональна філія
"ПІВДЕННА ЗАЛІЗНИЦЯ"
АТ "Укрзалізниця"

На головну
Санаторій імені Гоголя
Керівництво
Директор санаторію
СЄНЯГІНА Олена Сергіївна
(05355)5-50-06
 
 
Контактна інформація
37600, Україна, м.Миргород, вул.Миргородських дивізій, 22
(05355)4-61-04, 4-65-05
(05355)4-65-10
Вид на санаторій

На сьогоднішній день медичні установи Південної залізниці володіють могутньою лікувально-профілактичною базою. Санаторій ім.Н.Гоголя - одне з ланок єдиного ланцюга залізничної медицини.

Це спеціалізована лікувальна установа санаторно-курортного профілю для лікування захворювань травної системи й опорно-рухового апарата.

Санаторій ім. Н. Гоголя заснований у 1981 році в мальовничим, оспіваним Гоголем Миргороді, на Полтавщині. 23 га території санаторію являє собою паркову зону, де росте велика розмаїтість дерев і чагарників, що в сполученні з екологічно чистим повітрям дає прекрасний ефект кліматотерапії.

Головним лікувальним фактором тут є слабомінералізована хлоридно-натрієва мінеральна вода "Миргородська", яку санаторій одержує з двох свердловин глибиною 714 метрів, розташованих на його території.

'Бювет' з лікувальною мінеральною водою

Протягом більш 80 років ця вода має незмінний хімічний склад і постійну температуру незалежно від часу року. Фізико-хімічний склад води, експериментальні дані, підтверджені науковими працями і багаторічними спостереженнями практичних лікарів, дають підставу зробити висновок, що "Миргородська" стимулює секреторну функцію шлунка, діє сечогінно, поліпшує функціональний стан кишечнику, нормалізує обмін речовин. Мінеральна вода використовується для внутрішнього застосування, інгаляцій, кишкового зрошення, беззондового дренажу жовчних шляхів.

Басейн

Крім того, на території санаторію пробурена свердловина глибиною 1200 метрів, з якої отримана високомінералізована вода, мінералізація - до 40 г/л. Застосування цієї води дозволяє не тільки збільшити кількість лікувальних процедур, але і значно розширити перелік показань для лікування в санаторії, а саме: захворювання серцево-судинної системи, периферичної нервової системи, шкірних і гінекологічних захворювань.

Затишний номер «Люкс»

У здравниці створений лікувально-діагностичний комплекс, де є все необхідне для ретельних досліджень і кваліфікованого лікування. Усі лікувальні процедури призначають після попереднього обстеження в діагностичних кабінетах санаторію, що включають у себе сучасну лабораторію, кабінети ендоскопії і рентгенографії, ультразвукового дослідження і термографії, функціональної діагностики і радіодіагностики. Обслуговування здійснюється висококваліфікованим медичним персоналом. Практично всі лікарі мають першу і вищу кваліфікаційні категорії.

Затишний номер «Люкс»

До складу лікувально-оздоровчого відділення входять: зали кінезотерапії (лікувальної фізкультури), ігровий; тренажерний; механотерапії; тенісний, більярдний; плавальний басейн; саунний комплекс; літні спортивні площадки; корти; човнова станція; пляж.

У затишних одно- і двохкімнатних номерах із усіма зручностями санаторій приймає до 260 відпочиваючих: дорослих і дітей з батьками. Спальний корпус з'єднаний з лікувально-діагностичним корпусом і їдальнею підземними переходами. Курс лікування 12-24 дня, можливий туристичний варіант обслуговування, що поєднає лікування й екскурсії по визначних місцях Полтавщини. У їдальні санаторію на 400 посадкових місць кваліфіковані кухарі з традиціями гостинних хазяїнів зустрінуть Вас розмаїтістю блюд української кухні.

Каплиця святого цілителя Пантелеймона

Душевний спокій і відпочинок Ви отримаєте в каплиці святого цілителя Пантелеймона на унікальній набережній ріки Хорол зі скульптурами гоголівських персонажів і самого М. В. Гоголя, що нагадують про знаменитий ярмарок у селі Великі Сорочинці. Організатори відпочинку неодмінно запросять туристів побувати на Дубровському кінному заводі - батьківщині знаменитих рисаків-чемпіонів.

Санаторій є базою для проведення семінарів,конференцій, ділових зустрічей.

Відпочинок у санаторії ім. М. Гоголя залишить приємні спогади про чудесний куточок природи з м'яким кліматом, мальовничою місцевістю і цілющою водою, що дає сили і зміцнює здоров'я