Регіональна філія
"ПІВДЕННА ЗАЛІЗНИЦЯ"
АТ "Укрзалізниця"

На головну
Музей історії та залізничної техніки
 
Контактна інформація
724-35-29

7 липня 2014 в день 145-річчя Південної залізниці відкрився Музей історії та залізничної техніки Південної залізниці.

Експозиція музею розміщена у трьох залах, де відвідувачі можуть побачити близько тисячі експонатів, що розповідають про історію магістралі. Кожен зал присвячений одній з трьох служб, що існували з 1869 року. Перший зал присвячений службі колії і споруд, де відвідувачі можуть побачити металеву шпалу початку ХХ століття, дерев'яну рейкову накладку і велодрезіну, на якій пересувалися жандарми, здійснюючи огляд території.

У другому залі розповідається про службу тяги і рухомого складу. Тут знаходиться унікальна колекція харківського моделіста Федорова Б. С. Всі моделі і макет цієї колекції, що знаходяться в експозиції унікальні, оскільки виготовлені автором вручну.

У третьому залі відвідувачі познайомляться зі службою руху, пристосуваннями для сигналів і зв'язку, дізнаються про роботу електрожезлової системи, побачать реконструкцію кабінету інженера вищої ланки.

Після знайомства з залами музею, відвідувач може побачити на відкритому майданчику раритетну техніку, яка експлуатувалася в різні періоди розвитку магістралі.

Музей знаходиться за адресою: м.Харків, вул. Євгена Котляра 15-в, поруч з Північним терміналом.

Графік роботи: з 9.00 до 17.30.
Вихідні дні : Понеділок, вівторок

Вхід безкоштовний.

У зв'язку із епідемією COVID 19 музей працює в умовах карантинних обмежень, а саме дотримання дистанції та за наявності індивідуальних захисних засобів.

Контактний телефон: 724-35-29.