Регіональна філія
"ПІВДЕННА ЗАЛІЗНИЦЯ"
АТ "Укрзалізниця"

На головну
(ЦБНТ) Центральний будинок науки і техніки
Керівництво
Директор
БАБЕНКО Сергій Олександрович
(057)724-45-53
 
 
Контактна інформація
г. Харьков, вул. Велика Панасівська 83-А
(057)724-29-31, 724-29-40, 724-29-33


Структурний підрозділ «Центральний Будинок науки і техніки Харківської дирекції залізничних перевезень» регіональної філії «Південна залізниця» публічного акціонерного товариства «Українська залізниця».

Історія Центрального Будинку науки і техніки Харківської дирекції залізничних перевезень почалась на півтора десятка років раніше, ніж з'явилась будівля, що досі викликає захоплення архітекторів. Будівля відноситься до числа кращих споруд клубного типу 30-х років ХХ століття. Побудована вона за проектом архітектора Олександра Івановича Дмитрієва в стилі ар-деко. Фасад будівлі нагадує розгорнутий баян – уособлення культурного життя. На стінах між центральними сходовими прольотами 1-го та 2-го поверхів відомим художником-монументалістом Е.Е.Лансере виконано розпис – дві великі фрески, відреставровані в 2011 році і до цього дня продовжують дивувати цінителів мистецтва. Мармуровий зал (фойє другого поверху) використовується для проведення майстер-класів, репетицій та інших культурно-масових заходів.

Мармурова зала

Фойє

Дорожній історичний музей розмістився на третьому поверсі, де всі бажаючі можуть ознайомитися з унікальною експозицією, що розповідає про історію магістралі за хронологією.

Музей

На другому поверсі розташована бібліотека з читальним залом.

Бібліотека

Також є зала для прийому офіційних делегацій, де проходять семінари, конференції, брифінги, зустрічі. Створені всі умови для роботи творчих колективів. І не випадково їх таланти перемагають на міських, обласних та міжнародних конкурсах.

Сцена обладнана театральним освітленням, що допомагає проводити новорічні вистави, конкурси та фестивалі.

Сцена

Комфортабельний зал з двома балконами на 1250 глядачів.

Зала

У просторих, відремонтованих кабінетах 2,3,4,5 поверхів проводять репетиції хореографічні, цирковий, інструментальні та вокальні колективи. Сюди щодня поспішають на заняття сотні дітей та дорослих, бажаючих розкрити свої здібності, проявити таланти.

Оркестр

Беззмінний лідер у виконанні духової музики серед дитячих колективів Слобожанщини – зразковий духовий оркестр. Під керівництвом Івана Миколайовича Юркевича дитячий музичний колектив отримав почесне звання "Зразковий дитячий духовий оркестр" (1986р.), став багаторазовим лауреатом міжнародних, всеукраїнських, обласних конкурсів і фестивалів, володарем Гран-прі на Всеукраїнському конкурсі народної творчості "Первоцвіт – Надія" (м.Київ, 2004р.), Гран-прі на Міжнародному конкурсі молодіжних духових оркестрів у Франції (м.Париж, 2006р.). Неодноразово запрошувався для участі в концертах загальнореспубліканського значення (палац "Україна", м.Київ) та на фестивалі і конкурси за межами України (Польща, Чехословаччина, Франція, Хорватія). Оркестр – постійний переможець огляду-конкурсу народної творчості працівників залізничного транспорту України. У 2013 році оркестр взяв участь у Міжнародному фестивалі-параді духових оркестрів, присвяченому 70-річчю визволення Харкова від фашистських загарбників, а з 2015-го – єдиний дитячий оркестр, що бере участь у параді професійних духових оркестрів міста Харкова до Дня Перемоги. І.М.Юркевич підготував кілька поколінь музикантів-духовиків, багато з яких продовжили свою музичну освіту в музичних навчальних закладах, працюють в кращих професійних оркестрах Харкова і за його межами. На базі дитячого духового оркестру проходили практику роботи з оркестром студенти Харківського училища культури, музичного училища ім. Б.Лятошинського та Харківської державної академії культури, проводилися міські і республіканські методичні семінари роботи з самодіяльними оркестровими колективами. За оригінальною методикою роботи з дитячим духовим оркестром І.М. Юркевича працюють його учні-послідовники в Харкові і за його межами. Глядачі завжди у захваті від виступу юних музикантів.

Сітара

Кращий в Україні колектив індійського танцю народний ансамбль «Ситара» заснований у 1999 році. Під керівництвом Олени Володимирівни Корженко ансамбль активний учасник всеукраїнських та міжнародних фестивалів і конкурсів. У 2002 році єдиний колектив, який представив Україну за кордоном, став переможцем і посів призові місця. У 2011 році став півфіналістом телешоу «Україна має талант», 2012-му – абсолютний переможець міжнародного конкурсу "Щасливі долоні", м.Ялта «Артек». багаторазовий лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів, володар Гран-Прі, постійний переможець огляду-конкурсу народної творчості працівників залізничного транспорту України.

У 2016 році отримав почесне звання народний самодіяльний колектив профспілок України, диплом за значний внесок у розвиток культури Індії українсько-індійського академічного центру Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна «BobTrade education». З ініціативи О.В.Корженко в Центральному Будинку науки і техніки щороку проходить міжнародний фестиваль-конкурс виконавців індійського танцю, присвячений Дню Республіки Індії «Боле чурія» («Дзвін браслетів»). Колектив і по сьогодні не зупиняється на досягнутому.

Родзиночка

Зразковий ансамбль танцю «Родзиночка» є базовим хореографічним колективом регіональної філії «Південна залізниця», тому численні залізничні культурні заходи проходять за участю цього колективу. Вихованки ансамблю також беруть участь в урочистих церемоніях нагородження у тематичних і спортивних заходах. З початку свого існування 2003 року колектив розпочав активну творчу діяльність. Керівник колективу Наталія Вікторівна Євченко забезпечує постійне зростання виконавської майстерності учасників колективу, беручи участь у численних міських, всеукраїнських та міжнародних фестивалях і конкурсах, благодійних концертах та акціях. У 2011 році колектив взяв участь у танцювальному шоу від телеканалу «Інтер» «Майдан's» (м.Київ), завоював Гран-прі міжнародного фестивалю-конкурсу мистецтв «Ритми літа» м.Одеса. У 2013 році – активний учасник Харківського благодійного міжнародного фестивалю «Шлях до зірок», призер Всеукраїнського телевізійного фестивалю-конкурсу «Діти-квіти», м.Харків (2015р.), володар Гран-прі першого всеукраїнського телевізійного проекту «Взірець таланту» м.Харків (2015р.) та багатьох інших фестивалів і конкурсів. За активну участь у святкових заходах, присвячених Дню Збройних сил України, отримує подяку Харківського університету Повітряних сил ім. Івана Кожедуба. І до теперішнього часу посідає призові місця.

Радують своїми перемогами ансамбль бального танцю ЦБНТ (багаторазові призери чемпіонатів України, Європи з бальних танців), естрадно-циркова студія «Чудо» (призери всеукраїнських, міжнародних конкурсів) та багато інших творчих колективів, які займаються на базі ЦБНТ і давно стали популярними не тільки на Південній магістралі, в Харкові, а також по всій країні.

В наших колективах займаються залізничники та їхні сім'ї, а також жителі міста, області та всі бажаючі.