Logo

Філія

"ПІВДЕННА ЗАЛІЗНИЦЯ"

ПАТ "Укрзалізниця"

(ДН-4) Полтавська дирекція залізничних перевезень
Керівництво
Начальник Полтавської дирекції залізничних перевезень
ДЯЧЕНКО Ольга Семенівна
(0532)51-33-00
(0532)51-22-75
 
Перший заступник начальника
ЖОВКОВСЬКИЙ Андрій Миколайович
(0532)51-33-02
 
Головний інженер
БІЛІЧЕНКО Василь Олексійович
(0532)51-33-01
(0532)51-21-36
 
Начальник комерційного відділу-заступник начальника дирекції
ЩЕРБИНА Григорій Миколйович
(0532)51-31-00
 
 
Контактна інформація
36005, м.Полтава, вул.Гайового, 5
(0532)51-33-00 ,51-33-01, 51-33-02, 51-33-49
(0532)51-22-75,52-12-56,51-21-48,51-21-36

Сьогодні Полтавська дирекція залізничних перевезень є найбільшою на магістралі. До її складу входить 101 роздільний пункт, у т. ч. 69 станцій, 60 з яких відкриті для вантажних операцій. Також до складу входять: три відбудовні поїзди на станціях Полтава, Гребінка, Кременчук, Будинок науки і техніки і спортивний комплекс «Локомотив». Довжина головних колій дирекції становить 1294,5 км. Розгорнута довжина колій – 2184,5 км.

Основні ділянки дирекції: Полтава-Красноград, Полтава-Кременчук, Кременчук вузол, Кременчук-Ромодан, Полтава-Ромодан, Ромодан-Гребінка, Гребінка-Прилуки-Ніжин, Прилуки-Бахмач, Ромодан-Ромни-Бахмач. Ділянки Гребінка – Полтава-Південна – Красноград та Полтава-Південна – Кременчук – Бурти електрифіковані.

Головні залізничні напрямки в складі дирекції це Харків - Полтава - Гребінка - Київ, Харків - Полтава - Кременчук - Користівка - Знам'янка, Лозова - Красноград - Полтава - Гребінка - Прилуки - Ніжин.

Протягом останніх років полтавські залізничники доклали значних зусиль, щоб довести до високого рівня вокзали та станції, колійне господарство, сервісне обслуговування пасажирів, перевезення й зберігання вантажів. Зокрема, проведено технічне переозброєння господарств та впровадження технічних заходів:

 • виконано електрифікацію станції Полтава-Південна; електрифіковано дільницю Кременчук-Бурти (2008 рік);
 • виконано електрифікацію вантажних парків станції Кременчук та більшу частину робіт з електрифікації дільниці Кременчук-Полтава; закінчено роботи з реконструкції пасажирської будівлі станції Галка (2009 рік);
 • електрифіковано дільницю Полтава–Південна – Мала Перещепинська (2010 рік);
 • введено в експлуатацію електрифіковану дільницю Полтава – Кременчук – Бурти (2011 рік);
 • відкрито електрифіковану дільницю Полтава – Красноград –Лозова (2012 рік);
 • реконструйовано приміські каси станції Полтава-Південна; закінчено будівництво та введено в експлуатацію парну головну колію перегону Федунка – Сагайдак (2013 рік).

У середньому за добу станціями Полтавської дирекції залізничних перевезень відвантажується до 70 тисяч тонн різноманітних вантажів, а середньодобове відправлення пасажирів складає близько 35 тисяч осіб. Завдяки самовідданій праці полтавських залізничникув та умілому керівництву, протягом двох останніх десятиліть вдається якісно виконувати поставлені завдання по перевезеннях вантажів та пассажирів в регіоні обслуговування дирекції, а також інші завдання керівництва залізниці.

Послуги, які надає дирекція:

 • Надання рекламного простору й послуг на вокзалах і станціях у регіоні дирекції.
 • Надання повного спектру послуг по транспортному обслуговуванні(тел.:(0532)51-31-00, 51-21-04).
 • Підприємствам і приватним підприємцям на транспортно-експедиційні послуги залізничним транспортом для експортно-імпортних вантажів і внутрішньодержавних перевезень, які включають:
  • одержання дозволу на перевезення вантажу по Україні й по країнах СНД, у т.ч. контейнерів (крім портів);
  • оформлення перевізних документів і їх розкредитування;
  • надання консультацій із всіх питань пов'язаних з перевезенням вантажів і проходженням вагонів з вантажами;
  • експедиційне обслуговування при відправленні вагонів на станції України й СНД, також обслуговування по прибуттю вагонів зі станцій України й СНД.
 • Пасажирам:
  • попередній продаж квитків і надання інформації на всі поїзди, як у регіоні дирекції, так і по всій території СНД; на станціях і основних вокзалах - камери схову, кімнати відпочинку, кімнати матері та дитини, відділення зв'язку, перукарні, паркування автомобілів та ін.;
  • обслуговування та надання послуг у залах підвищеної комфортності на станціях Полтава-Київська та Полтава-Південна.
 • Організація дозвілля громадян, молоді, художня самодіяльність, гуртки для дітей, ін. послуги на базі Будинку науки і техніки.
 • Організація спортивних занять та тренувань, а також надання спортивних залів для проведення змагань на базі спорткомплексу "Локомотив" (до послуг великий ігровий зал, тренажерний зал, зона відпочинку та ін.)